Katalánska vojna. Napätie medzi dvoma tímami pokračuje, kto zvíťazí?

“Zložiť si helmu počas závodu nie je povolené! Pravidlá sú pre všetkých !!! “zverejnil na svojom twitterovom účte príspevok a video José Rojas, jazdec Movistar.

O čo vlastne išlo?

Teja van Garderen, líder tímu BMC a ešte vo štvrtok vedúci muž celkového hodnotenia, si pri štvrtej etape zložil helmu, čo pravidlá Medzinárodnej cyklistickej federácie zakazujú.

Cyklističtí funkcionári sa k takémuto rozhodnutiu odhodlali v roku 2003, kedy počas pretekov Paríž – Nice upadol Andrej Kivilev. Vtedy jazdec Cofidis nemal helmu a vážnym poranením neskôr podľahol.Od tej doby môžu byť jazdci za odobraní počas závodu diskvalifikovaní a Bet365 kasíno pokutovanie v rozmedzí 50 až 100 švajčiarskych frankov.

Rojasův príspevok okamžite zaujal cyklistickú verejnosť, začal sa po sociálnej sieti šíriť, ale reakcia jazdcov BMC neprišla. A ani funkcionárov UCI.

Z profesionálneho pelotónu si neodpustil komentár Geraint Thomas. Jazdec tímu Sky po príchode na hotel zistil, že tam bývajú aj Movistar a BMC.

“Večera môže byť zaujímavá,” pridal v nadsádzke britský gentleman.- viac zde.

Celý “spor” odštartovala utorkovej tímová časovka. Vtedy práve Rojas porušil pravidlá, keď v priebehu pretekov pomáhal svojim kolegom dostať sa späť do vláčika.A nemalou mierou sa zaslúžil o etapové víťazstvo, o dve sekundy pred majstrami sveta z BMC.

Sprvu všetko vyzeralo, že trojminútovú penalizáciu vyfasuje iba Rojas a ďalšie dva jazdci, ktorým pomáhal. Lenže komisári UCI si svoje rozhodnutie v stredu rozmysleli a udelili celému tímu minútovú penalizáciu. Do čela sa okamžite posunula zostava amerického BMC.

Alejandro Valverde, líder Movistar, síce Unibet podporuje VISA prišiel o biely dres, ale ďalej živil nádej vrátiť sa do neho.

A to sa podarilo.

Hneď počas tretej etapy ovládol horský dojazd v lyžiarskom stredisku La Molina, o dva dni neskôr sa radoval znova. Tentoraz pri kráľovskej etape do Lo Port.A práve tam vyzliekol Van Garderen z bieleho trikote.

“Víťazstvo a dres pre vedúceho pretekára je naozaj niečo špeciálne, aj kvôli tomu, čo sa stalo v posledných dňoch,” komentoval Valverde po piatej etape. “Také veci, ktoré sa netýkajú pretekanie, k nám nepatrí. My musíme ľuďom prinášať vzrušenie a radosť našim pretekaním, “doplnil 36-ročný skúsený cyklista.

A po piatkovej etape do Lo Port na sociálnu sieť pridal gratuláciu aj Teja van Garderen.

O víťazstve v katalánskom sváru rozhodne celková klasifikácia.Najvyššie má pred víkendovými etapami nakročené práve Movistar.

viac zde: stavky-home.com

Katalánska vojna. Napätie medzi dvoma tímami pokračuje, kto zvíťazí?
5 (100%) 1 vote